SAĞLIK RAPORLARININ HAZIRLANMASI

Yasal Mevzuat:

4857 Sayılı İş Kanunu Madde 86 –

Ağır ve tehlikeli işlerde rapor:
Ağır ve tehlikeli işlerde çalışacak işçilerin işe girişinde veya işin devamı süresince en az yılda bir, bedence bu işlere elverişli ve dayanıklı oldukları işyeri hekimi tarafından verilmiş muayene raporları olmadıkça, bu gibilerin işe alınmaları veya işte çalıştırılmaları yasaktır.

Sağlık Raporları:
Ağır ve Tehlikeli İşlerde çalışacak işçilerin işe girişlerinde ve işin niteliğine ve şartlarına göre bedence bu işlere elverişli ve dayanıklı olduklarının fiziki muayene ve gerektiğinde de laboratuvar bulgularına dayanılarak hazırlanan hekim raporu ile belirlenmesi zorunludur.

İşçilerin sağlık raporu olmadan işe alınmaları veya işte çalıştırılmaları yasaktır.
İşverenler işyerlerinde Yetkili memurlar isteyince, bu raporları  kendilerine göstermek zorundadır.

Sağlık rapolarının hazırlanması ve periyodik Kontroller;
Bu raporlar; OSG ortak sağlık birimi’nce verilmektedir.

 

Ağır ve tehlikeli işlerde çalışanların işin devamı süresince de bu işlerde çalışmalarında bir sakınca olmadığının en az yılda bir defa hekim raporu ile tespiti zorunludur

 

Akciğer Grafiği, İşitme Testi, Solunum Fonksiyon Testi, Tam Kan Sayımı, Kanda Kurşun Düzeyi, Portör Tetkikleri yapılmakta ve bu bulgulara dayanarak sağlık raporları hazırlanmaktadır.

Periyodik sağlık kontrol ve raporlarının hazırlanması ve periyodik kontrollerinin yapılması hizmetlerimizle ilgili bilgi almak veya başvurmak için telefon, e.mail, faks yada iletişim bölümünden talep formunu  kullanabilirsiniz.

 

İletişim Bilgilerimiz:
O.S.G. Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi Tic. Ltd. Şti.

Yenikaraman Mah. Sanayi Cad. No. 138/C &D (Asya İş Merkezi) Osmangazi BURSA

Tel&Faks : 0538 331 92 890224 262 5710
Faks : 0224 262 5710
E.mail: osg@osg.com.tr

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş